Активности

Вака изгледа дел од процесот на производство на вашите омилени сокови Гора! Сè започнува со малите шишенца – епрувети, кои потоа под воздушен...
Имавме голема чест и задоволство да организираме настан заедно со филозофското друштво во Р.Македонија на тема „Водата и Филозофијата“. За сите...
Оваа година ќе бидеме присутни во Ски центарот Маврово, отварајќи ја летната авантуристичка сезона “Mavrovo Maximum Adventure” со серија настани....
На иницијатива на компанијата Тинекс, во соработка со Горска Вода и Дени Интернационал, караванот од 10 шлепери со вода, под слоганот „Тинекс, Горска...
Вo oрганизација на Македонската Спортска Стрелачка Федерација oд 23 дo 25 мај  2014 година, во Скопје по 8-ми пат традиционално ќе се одржи...
Горска и оваа година ќе биде дел од поддржувачите на традиционалниот турнир во мал фудбал ВЛАЈКО КУП 2014 кој се игра под отворено небо на спортско...
На ден 31.05.2014 (сабота), ќе се одржи IX-тата Меѓународна изложба со историски возила. Настанот, чиј домаќин е „Еуроимпекс“, ќе биде реализиран во...
GORSKA & OLYMPIA MOTORS ОДРЖАА НЕЗАБОРАВНО ДРУЖЕЊЕ НА СРЕДНО ВОДНО СО МОДЕЛИТЕ НА OPEL & CHEVROLET.
Оваа година, седми пат по ред, Горска Вода беше официјален партнер на ВИЗ ЕР Скопскиот Маратон и се грижеше за правилна хидратација на сите...
Се одржа првиот тренинг со Горска и Trinity! Погледнете како поминавме на бесплатното вежбање на отворено и пријавете се за следниот Gorska on the...
Покана до сите што го сакаат спортскиот начин на живот и се подготвени да направат позитивна промена кај себе. На 06.05.2014 (вторник) со почеток од...
Под мотото „Превенцијата од заболувањата започнете ја со вежбање", на 06.04.2014 ќе се одржи втората „Женска трка" која е дел од промотивните трки на...
Горска и оваа година ќе биде присутна на детскиот фестивал „Поточиња“ кој ќе се одржи на 22-ри и 23-ти март, сабота и недела, од 11 и од 13 часот....
Организатор на манифестацијата „Светскиот ден на водата“ која ќе се одржи на 22-ри март на Матка е Институтот за Јавно Здравје на РМ. Целта на оваа...
Горска, како лојален пријател на сите урбани случувања во Македонија, оваа година повторно го поддржува традиционалниот „Виенски Бал“, кој годинава...

Pages