Активности

Како и минатата година, така и оваа се погриживме за хидратацијата на сите учесници на #ВозиПравоВозиЗдраво, кој се оддржа на 03-ти јуни.Прекрасната...
На 20 мај 2018  се оддржи шестото издание на популарната трка на Водно, ПРВ ДО ВРВ, во која учествуваа неколку илјади спортисти и рекреативци во...
 Горска е официјален спонзор на  “Меѓународниот FMCG Summit 2018”, кој се оддржи на 17-ти мај во Александар Палас.Предавањата на...
Ги освеживме сите учесници на овогодинешниот интернационален настан "Мајфлај 2018".Настан од отворен карактер на кој ќе се промовираат сите категории...
Оваа година повторно поддржуваме културни и урбани манифестации, меѓу кои спаѓа и  „Филозофскиот филмски фестивал“ кој ќе се одржи во НУ...
Оваа година на 31-ви март, на кејот на Вардар се одржа 13. издание на традиционалниот спортски настан Трчаме кон целта кој вклучува три...
Драго ни е што нашата соработка со Бизнис лигата на Македонија продолжува и втора година по ред ќе се погрижиме за освежувањето на учесниците. По...
Природата со сите свои бои е преточена во динамичниот и колоритен дизајн на новата едиција на „Горска“, инспириран од планинските врвови на планината...
Горска е официјален спонзор на Меѓународниот FMCG Summit кој ќе се одржи утре (11 мај) во Александар Палас. Со нетрпение ги очекуваме предавањата на...
Компанијата Кодинг-Горска успешно ги задоволува потребите за квалитет на македонскиот, но и на интернационалните пазари, истовремено исполнувајќи ја...
Сочувствувајќи со жителите кои настрадаа во поплавите во Скопје и останаа без чиста вода за пиење, рано изутрина, компанијата Горска испрати камион...
Компанијата "Кодинг Горска" го надополни портфолиото на производи во сегментот на пива со нов, уникатен производ - Староградско Црвено пиво. Ова е...
Тимот што победува не треба да се менува. Токму затоа и оваа година Горска и Trinity на сите почитувачи на здрав и активен живот им нудат дружба на...
Задоволство ни е да ве информираме дека добивме Excellent сертификат од Стопанската комора на Македонија, како потврда за нашето успешно деловно...
Добивме сертификат од Пакомак за општествено одговорна компанија, со значителен придонес во заштитата на животната средина. Благодарни сме за ова...

Pages