Активности

8-мото издание на Меѓународниот пливачки митинг "13-ти Ноември" оваа година е дел и од официјалниот LEN календар! На 19-ти и  20-ти Октомври...
И оваа година бевме дел од "NASA Space Apps Challenge 2019" настанот, кој се одржи од 18 до 20 октомври во рамки на првата Space Tech Convention во...
Горска, и оваа година  ќе биде дел од најелитното аматерско натпреварување во мал фудбал – Бизнис лига на Македонија. Во новата 2019/20 сезона...
Маратонската традиција од 1976 година продолжува! Оваа година, покрај традиционалната 30-километарска патека, љубителите на трчањето имаа можност...
Првата трка во Скопје, го означи стартот на летната лига во трчање покрај вода „Beach Run”, која е поддржана од Горска и во организација на Прв до...
Од 7 до 9 јуни, на терените на Скијачкиот центар Маврово и на Мавровското Езеро, по шести пат бевме присутни на еден од највозбудливите настани „...
На 19-ти мај се оддржа традиционалниот годишен настан “ПРВ ДО ВРВ”, во кој учествуваа неколку илјади спортисти и рекреативци во категориите планинско...
Да се лета без мотор е возможно но не и без знаење и вештина.“ - Вилбур РајтИ оваа година бевме присутни на најневообичаениот мајски настан посветен...
Учесниците на третото издание на "Аматерскиот атлетски митинг Скопје 2019" имаа можност да се освежуваат со Горска вода која соддржи л-карнитин....
Ни беше особено задоволство да присуствуваме на овогодинешниот настан "Gentlemen's Expo 2019", кој се оддржи на 5-ти и 6-ти Април во хотел Мериот....
Не постои скратен пат.. потребно е чекор по чекор да трчаме кон ЦЕЛТА! Оваа година по 14ти пат се организираше традиционалниот полумаратон Трчаме кон...
Компанијата КОДИНГ-ГОРСКА, оваа година пријави свој  тим со цел  да биде дел “Аматерскиот Хуманитарен Велеслалом”,  кој низ годините...
Оваа година по втор пат бевме присутни на “Macedonia Winter 2019” - натпревар во брзо местење на рубикова коцка, подржан од светската кјубинг...
Горска со задоволство беше дел од  6то-то издание на Меѓународниот пливачки натпревар "13ти Ноември", кое се оддржа  во базенот СЦ Борис...
Горска на секоја твоја патека и предизвик!Бевме дел од  20ти-от  "Маратон за себенадминување", што  се одржи на 14ти октомври во...

Pages