Активности

Оваа година повторно бевме дел од 18-тиот по ред Аматерски хуманитарен велеслалом во Маврово. Сите посетители  имаа можност да го посетат нашиот...
Во организација на Националната опера и балет беше организиран  спектакуларниот, традиционален гала концерт „LEGENDS“ кој  се одржи  ...
Оваа година бевме дел од настанот “Skopje Whiskey Fest” што ќе се одржи на 22-23 ноември во хотел 'Marriott'.  На ова спектакуларно случување...
На 25-ти октомври, 2019 година  во хотелот Double Tree by Hilton се одржи втората годишна Конференција за е-трговија на тема "Бизнис раст со е-...
8-мото издание на Меѓународниот пливачки митинг "13-ти Ноември" оваа година е дел и од официјалниот LEN календар! На 19-ти и  20-ти Октомври...
И оваа година бевме дел од "NASA Space Apps Challenge 2019" настанот, кој се одржи од 18 до 20 октомври во рамки на првата Space Tech Convention во...
Горска, и оваа година  ќе биде дел од најелитното аматерско натпреварување во мал фудбал – Бизнис лига на Македонија. Во новата 2019/20 сезона...
Маратонската традиција од 1976 година продолжува! Оваа година, покрај традиционалната 30-километарска патека, љубителите на трчањето имаа можност...
Првата трка во Скопје, го означи стартот на летната лига во трчање покрај вода „Beach Run”, која е поддржана од Горска и во организација на Прв до...
Од 7 до 9 јуни, на терените на Скијачкиот центар Маврово и на Мавровското Езеро, по шести пат бевме присутни на еден од највозбудливите настани „...
На 19-ти мај се оддржа традиционалниот годишен настан “ПРВ ДО ВРВ”, во кој учествуваа неколку илјади спортисти и рекреативци во категориите планинско...
Да се лета без мотор е возможно но не и без знаење и вештина.“ - Вилбур РајтИ оваа година бевме присутни на најневообичаениот мајски настан посветен...
Учесниците на третото издание на "Аматерскиот атлетски митинг Скопје 2019" имаа можност да се освежуваат со Горска вода која соддржи л-карнитин....
Ни беше особено задоволство да присуствуваме на овогодинешниот настан "Gentlemen's Expo 2019", кој се оддржи на 5-ти и 6-ти Април во хотел Мериот....
Не постои скратен пат.. потребно е чекор по чекор да трчаме кон ЦЕЛТА! Оваа година по 14ти пат се организираше традиционалниот полумаратон Трчаме кон...

Pages